SM w Gostyniu

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu została założona w 1889 roku. Możemy się pochwalić ponad 100-letnią tradycją produkowania przetworów mlecznych. Dziś przetwarzamy aż 500 tys. litrów mleka dziennie!

W ofercie posiadamy 43 wyroby mleczarskie powstające z surowego mleka o najwyższej klasie.  

W naszym zakładzie wykorzystujemy nowoczesne linie do produkcji mleka zagęszczonego, śmietanek UHT, masła, mleka odtłuszczonego granulowanego oraz produktów świeżych, które pakujemy w kartonowe opakowania z wygodnym zamknięciem. Jest to możliwe dzięki modernizacji działu pakowania w 2010 roku.

Obserwacja oczekiwań naszych konsumentów powoduje, że stale ulepszamy nasze produkty. Odzwierciedla się to m.in. w uznaniu klientów z zagranicy. Od 2010 roku bowiem zajmujemy się eksportem na rynki unijne, a obecnie także poza nie.

Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta, które uzyskujemy poprzez stawianie na wysoką jakość! Dzięki niej gwarantujemy bezpieczeństwo produktów dla zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem, który w skrótowy sposób pokazuje jak powstają nasze produkty.

Czy wiesz, że...?

W 30 roku życia kończy się proces mineralizacji kości, a zgromadzony w nich wapń służy jako rezerwa do końca życia, rozpoczyna się naturalna utrata pierwiastka, najpierw powoli po ok. 1% rocznie, następnie coraz więcej.

Więcej ciekawostek