SM w Gostyniu

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu została założona w czerwcu 1889 roku, w 1979 roku uruchomiono Kondensownię i Proszkownię Mleka.

onas1

Obecnie zakład wyposażony jest w nowoczesne linie do produkcji mleka zagęszczonego niesłodzonego i słodzonego w opakowaniach kartonowych i puszkach, mleka zagęszczonego niesłodzonego light, mleka smakowego w tubach, śmietanek UHT, mleka UHT, masła, mleka w proszku odtłuszczonego granulowanego, serów dojrzewających oraz produktów świeżych, tj. mleko pasteryzowane i maślanka. Nowoczesne linie do aseptycznego konfekcjonowania produktów, pozwalają na zastosowanie opakowań kartonowych o zróżnicowanej gramaturze oraz opakowań kartonowych w formie wielopaków.

onas3

Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody i odznaczenia. Ogółem Spółdzielnia oraz jej wyroby zostały uhonorowane ponad 100 nagrodami, medalami i wyróżnieniami. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w roku 2002 mleko zagęszczone niesłodzone 500g otrzymało Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich "Polagra Food", w 2003 roku Złotym Medalem zostało nagrodzone mleko zagęszczone niesłodzone 500g light, w 2004 roku to samo wyróżnienie otrzymał deser czekoladowy, w 2006 roku - masło ekstra 250g, a w 2007r.- mleko zagęszczone słodzone gotowane kakaowe. Podczas targów Polagra Food`08, Spółdzielnia otrzymała Nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Przedsiębiorczość” w branży "żywność".

onas2

W krajowym rankingu spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM Zw. Rew. SM Gostyń plasuje się corocznie na czołowym miejscu. W roku 2004 firma została wyróżniona Statuetką Wzorowy Producent Żywności. Dewiza "Jedyną drogą JAKOŚĆ" zobowiązuje, dlatego dla umocnienia pozycji Spółdzielni Mleczarskiej na rynku oraz podnoszenia skuteczności i efektywności zarządzania, wdrożony został System Jakości wg międzynarodowego standardu normy ISO 9001:1994 a następnie zgodnie z nową normą ISO 9001:2000 oraz system HACCP wg. Codex Alimentarius w 2000 r., certyfikowany przez renomowaną firmę Lloyd's Register Assurance Limited. W 1999 roku Spółdzielnia znalazła się w gronie pierwszych producentów spełniających warunki weterynaryjne (kat.A) uprawniające do eksportu swoich wyrobów do krajów unijnych. Od roku 2000 Spółdzielnia realizowała eksport na rynki unijne, a w chwili obecnej bierze udział w wymianie towarowej wewnątrzunijnej. W roku 2004 r. SM Gostyń otrzymała uprawnienia eksportowe do krajów Federacji Rosyjskiej, w czerwcu 2005 roku Spółdzielnia otrzymała certyfikat standardu BRC (British Retail Consortium) uznawany przez sieci handlowe (corocznie recertyfikowany przez Lloyd's Register).

onas4

We wrześniu 2007r. uruchomiono produkcję śmietanek UHT i mleka zagęszczonego w opakowaniach - combifitSmall z nowoczesnym zamknięciem combiSmart. Zamknięcie combiSmart jest tak opracowane, że umożliwia łatwe dozowanie ilości wylewanego płynu, a następnie daje możliwość powtórnego zamknięcia opakowania. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się mleko zagęszczone niesłodzone light z dodatkiem magnezu lub błonnika oraz mleko UHT do spieniania.
Nasze produkty

nasze produkty
Sprawdź wszystkie nasze produkty, które możesz wykorzystać do przepisów na każdą okazję!

Zobacz produkty

Klinika 270x270

Czy wiesz, że...?

W 30 roku życia kończy się proces mineralizacji kości, a zgromadzony w nich wapń służy jako rezerwa do końca życia, rozpoczyna się naturalna utrata pierwiastka, najpierw powoli po ok. 1% rocznie, następnie coraz więcej.

Więcej ciekawostek